tel. (56) 622-89-17
fax. (56) 657-00-55

ul. Chełmińska 16
87-100 Toruń

poniedziałek - piątek
8:00-16:00

logo KIRP

Strona główna >> Aktualności archiwum

Aktualności archiwum

Opublikowano:: 23.02.2023
Prośba o wsparcie zbiórki pieniężnej na leczenie Helenki Muchy

Szanowni Państwo

Zwracamy się do Państwa - Radców prawnych i Aplikantów radcowskich, jak również Waszych Przyjaciół i Znajomych o wsparcie zbiórki pieniężnej na leczenie 3 - miesięcznej Helenki Muchy – wnuczki naszego Kolegi radcy prawnego Stefana Muchy.

Helenka urodziła się z bardzo rzadką chorobą skóry: pęcherzowe oddzielanie się naskórka (EB). Jest to bardzo ciężka choroba genetyczna. Nieuleczalna...

Helenka musi być pod opieką wielu specjalistów: dermatologa, chirurga, fizjoterapeuty, dietetyka, okulisty itd. Oprócz tego musi mieć specjalistyczne opatrunki i środki do pielęgnacji, co wiąże się z dużymi kosztami, leczenie wymaga stosowania bardzo drogich opatrunków, maści, leków. Helenka będzie ich potrzebowała właściwie do końca życia... 

Wierząc w Państwa dobre serca,  zdecydowaliśmy się pomóc w nagłośnieniu tej zbiórki. Każda pomoc jest bardzo ważna! 

Pomóc można za pośrednictwem Fundacji „Siepomaga” poniżej link do zbiórki na stronie Fundacji

Helena Mucha - zbiórka charytatywna | Siepomaga.pl

jak również przekazując 1,5% swojego podatku

Przekaż 1,5% podatku na cel szczegółowy - Helena Mucha | Fundacja Siepomaga

Za choćby najdrobniejszą kwotę wpłaty w imieniu Rodziców i Dziadków serdecznie Państwu dziękujemy.

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Toruniu

Opublikowano:: 17.02.2023
Toruńskie Spotkania z Prawem Handlowym. Spotkanie trzecie.

Katedra Prawa Handlowego, Morskiego i Postępowania Cywilnego Wydział Prawa i Administracji UMK serdecznie zaprasza do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej pn. "Toruńskie Spotkania z Prawem Handlowym. Spotkanie trzecie". Konferencja odbędzie się 10 marca br., w gmachu Wydziału Prawa i Administracji UMK. Prelekcje wygłoszą: - Maciej Plaskacz, SSO w Toruniu - „Problemy procesowe w sprawach dotyczących kredytów waloryzowanych kursem waluty obcej” - dr Grzegorz Sikorski, Uniwersytet Gdański, adwokat - „Skutki prawne zawarcia w umowie kredytu indeksowanego / denominowanego  postanowień abuzywnych” - dr Joanna May, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, radca prawny - „Wybrane zagadnienia związane z udziałem prokurenta w procesie cywilnym” - dr hab. Anna Zbiegień-Turzańska, Uniwersytet Warszawski, adwokat - „Kadencja i mandat członka zarządu w świetle  najnowszych zmian w KSH" - Jarosław Ostrowski, Kancelaria Ostrowski i Wspólnicy sp.k., radca prawny, doradca podatkowy - „Zarządzanie ryzykiem prawnym a odpowiedzialność członków organów spółki kapitałowej w kontekście zasady bussines judgment rule” - dr Aleksandra Sikorska-Lewandowska, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, radca prawny - „Nowe uprawnienia rad nadzorczych w spółkach kapitałowych" - prof. ALK dr hab. adw. Konrad Zacharzewski, Akademia Leona Koźmińskiego (Kozminski University) - „Nowe polskie prawo holdingowe” Udział w konferencji jest nieodpłatny. Zapraszamy do udziału!

Opublikowano:: 17.02.2023
VIII Toruński Przegląd Orzecznictwa Podatkowego Toruń 10-11.03.2023

Katedra Prawa Finansów Publicznych UMK w Toruniu oraz Towarzystwo Naukowe w Toruniu zapraszają na kolejną konferencję poświęconą orzecznictwu w sprawach podatkowych.

VIII TORUŃSKI
PRZEGLĄD ORZECZNICTWA PODATKOWEGO

10-11 marca 2023 r.

Wydział Prawa i Administracji UMK w Toruniu
ul. Bojarskiego 3 Toruń

Po dwóch edycja pandemicznych (tylko online) wracamy „realnie” do Torunia. VIII TPOP odbędzie się już stacjonarnie, ale z możliwością skorzystania z transmisji głównej części obrad. Formuła konferencji polega na prezentacji i analizie najważniejszych oraz najbardziej reprezentatywnych orzeczeń sądów i trybunałów dotyczących problematyki podatkowej zapadłych w roku 2022.

Ponownie zaprosiliśmy do udziału bardzo zróżnicowane grono referentów (sędziów, doradców podatkowych, radców prawnych, pracowników naukowych), którzy zapewnią wielostronną analizę stanu orzecznictwa. Tradycyjnie referat pt. Instrumentalne wszczynanie postępowań karnych skarbowych a bieg terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego - wnioski płynące z uchwały NSA z 24.05.2021r., I FPS 1/21 rozpoczynający konferencję wygłosi Prezes Izby Finansowej NSA sędzia Jan Rudowski, a pierwszą sesję będzie prowadził – jak w latach poprzednich – prof. dr hab. Bogumił Brzeziński dr h.c.

W tym roku kontynuujemy niektóre inicjatywy z czasów przed-pandemicznych, które zostały dobrze ocenione przez uczestników. Przede wszystkim także w tym roku odbędą się kameralne śniadania podatkowe drugiego dnia konferencji. Rozstrzygniemy także konkurs na najlepszą pracę magisterską TAX EVEREST.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się bogatym archiwum konferencji: https://www.law.umk.pl/kpfp/konferencje/torunski-przeglad-orzecznictwa-podatkowego/), co pozwoli Państwo „wyczuć” jej specyfikę. Prosimy też o zapoznanie się z informacją o przebiegu konferencji i dokonanie wyboru śniadania podatkowego oraz podanie kontaktowego adresu email w celu umożliwienia kontaktu z Państwem.

Liczymy na aktywny udział w dyskusjach w ramach konferencji i podczas kolacji na Starym Mieście w Toruniu. Wszystkie wydarzenia odbywają się w miejscach idealnie skomunikowanych transportem zbiorowym – naprawdę samochód jest tylko problemem.

Konferencja nigdy nie była i nie będzie sponsorowana przez nikogo – chcemy, aby było to niezależne spotkanie osób, które chcą podyskutować o wyrokach podatkowych. Istnieć będzie tyle czasu, ile będą chętni do jej sfinansowania własnymi środkami. Niestety w stosunku do czasów przed-pandemicznych musieliśmy lekko, ale znacznie poniżej inflacji (tylko ok. 5%) podnieść opłatę, („wizualna” zmiana wysokości opłaty wynika z tego, że obecnie konferencję organizuje podatnik VAT-Towarzystwo Naukowe w Toruniu http://www.tnt.torun.pl/pl/ ).

dr hab. Wojciech Morawski, prof. UMK
Kierownik Katedry Prawa Finansów Publicznych UMK
Kierownik Naukowy Konferencji

Więcej informacji o konferencji w tym program konferencji: https://www.law.umk.pl/kpfp/konferencje/torunski-przeglad-orzecznictwa- podatkowego/viii-torunski-przeglad-orzecznictwa-podatkowego/

Opublikowano:: 17.02.2023
VIII Mistrzostwach Śląska Prawników w Tenisie o Puchar Dziekana Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach

Dziekan oraz Rada Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach mają przyjemność zaprosić prawników wszystkich profesji do wzięcia udziału w:

VIII Mistrzostwach Śląska Prawników w Tenisie o Puchar Dziekana Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach.

Mistrzostwa odbędą się w dniach 17-19 marca 2023 r. na terenie obiektu sportowego JASNA 31 w Gliwicach, przy ul. Jasnej 31, w komfortowej hali tenisowej na trzech kortach, w tym dwa o nawierzchni TOPSLIDE (dywanowej z gumowymi granulkami) , a jeden o nawierzchni profesjonalnej CONFOSPORT (hard core). Ta druga była używana podczas turniejów Davis Cup i Fed Cup .

/istnieje możliwość gry na obiekcie rezerwowym z nawierzchnią sztuczna trawa/.

W ramach turnieju przewiduje się wstępnie następujące kategorie singlowe:

- panowie : open, 45+, 55 +, 65+

- panie : open oraz 35+,

a także debel panów, pań i miksty.

Liczba uczestników jest ograniczona, o udziale w Turnieju decyduje kolejność zgłoszeń potwierdzona dokonaną wpłatą. W razie dużej ilości zgłoszeń organizator utworzy listę rezerwową. W zależności od ilości uczestników w poszczególnych kategoriach organizator dopuszcza zmiany systemu rozgrywek. Reguły rozgrywek określa komunikat turniejowy. Zawodnik może grać tylko w jednej kategorii singlowej.

Losowanie rozgrywek tenisowych odbędzie się dnia 16.03.2023 r. po godzinie 15.00. Informacja o  terminie gry  zostanie ogłoszona 16.03.2023 r. , najpóźniej wieczorem na stronie fb - OIRP w Katowicach oraz wysłana sms–em na numer telefonu zawodnika.

Zgłoszenia do turnieju przez wysłanie formularza na maila recepcja@jasna31.pl  do dnia 06.03.2023 r.

Koszt wpisowego turnieju tenisowego: 300 zł

W cenie wpisowego każdy uczestnik Turnieju wraz z osobą towarzyszącą na warunkach określonych przez organizatorów, otrzymuje:

- bufet kawowy,  udział w Player’s Party (podczas niego poczęstunek oraz seanse z saunerem w wellness & spa) oraz  możliwość zagrania  w turnieju  w badmintona. Uczestnicy będą mieli dostęp również do siłowni i strefy wellness wraz z osobami towarzyszącymi na zasadach podanych przez organizatora.

Osoby, które nie chcą brać udziału w turnieju tenisowym, a chciałyby zagrać jedynie  w badmintona, będą mogły skorzystać z ww. atrakcji z osobą towarzyszącą (od soboty) płacą wpisowe 150 zł.

Turniej badmintona – VIII Badmintonowe Mistrzostwa Śląska Prawników - rozpocznie się w sobotę 18.03.2023 r. od godziny 13.00 na hali sportowej obiektu. Przewiduje się kat. open mężczyzn i kobiet, deble   i miksty,  w zależności od ilości zgłoszeń.

Dla aplikantów i studentów prawa wpisowe wynosi 50% opłaty.

Organizator w trakcie trwania Turnieju zaprasza na poczęstunek kawowy w strefie VIP. W sobotę po 21.00 odbędzie się Player’s Party  na terenie obiektu sportowego JASNA 31 w strefie wellness i spa. Stroje kąpielowe obowiązkowe! Podczas imprezy nastąpi wręczenie medali dla uczestników turnieju badmintonowego, losowanie nagród oraz zostanie rozegrany turniej siatkówki basenowej. W trosce o kondycję  uczestników turnieju przygotowano dla nich także smakowity poczęstunek i napoje regenerujące.  W niedzielę odbędzie się na kortach uroczyste wręczenie pucharów i medali dla zawodników turnieju tenisowego. Wszystkich przedstawicieli zawodów prawniczych, aplikantów i studentów prawa  zainteresowanych udziałem w rozgrywkach turniejowych prosimy o dokonywanie zgłoszeń do dnia 06 marca 2023 roku, do godziny 24.00 poprzez wysłanie formularza zgłoszeniowego na maila: recepcja@jasna31.pl

Grający tylko w badmintona zaznaczają tę okoliczność  w formularzu, natomiast tenisiści  nie muszą tego faktu zaznaczać, gdyż ostateczne zapisy do turnieju badmintona będą przyjmowane w sobotę 18.03.23 r. do godziny 12.45 (na hali, gdzie rozgrywany będzie turniej).

Oto dane konta:

Nazwa banku i nr rachunku:
Bank Millennium 41 1160 2202 0000 0002 6857 4539

Odbiorca: KAR-TEL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Sp. K.
44-100 Gliwice, Sienkiewicza 13  Tytuł przelewu: „turniej tenisowy prawników” , imię i nazwisko

W przypadku gry tylko w badmintona /bez gry  w turnieju tenisowym/ dodatkowo w nawiasie dopisek –„tylko badminton” .

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy kierować zapytania mailowe pod poniższe adresy mailowe lub telefonicznie:

pzarzecki@kancelariazarzecki.pl; tel. 501-428-799

maciej.czajkowski@gcmc.pl

Szczegółowe informacje na temat mistrzostw będą zamieszczane na stronie internetowej Jasna31.pl,  OIRP w Katowicach w zakładce "Dla Radców - Po godzinach-Sport" oraz na stronie facebookowej –OIRP w Katowicach.

Planujemy jeszcze inne atrakcje, które ujawnimy niebawem.

Wszystkich sympatyków tenisa, a także badmintona zachęcamy do udziału w Turnieju w charakterze kibiców i wspierania zawodników podczas sportowych zmagań, a jednocześnie do skorzystania z bogatej oferty sportowej i rekreacyjnej obiektu sportowego JASNA31 w Gliwicach, który gwarantuje najwyższy poziom usług oraz możliwość miłego spędzenia czasu  z całą rodziną.

Serdecznie zapraszamy

Komitet Organizacyjny

Opublikowano:: 17.02.2023
Prośba o wspracie Związku Stowarzyszeń Prawniczych Turcji (TBB)

Szanowni Państwo,

obecnie szacuje się, że ofiarami trzęsienia Ziemi w Turcji i Syrii jest ponad 41 tys. osób. Wśród nich wielu jest prawników oraz ich rodziny. Krajowa Rada Radców Prawnych świadoma jest skutków tej ogromnej katastrofy humanitarnej, co pokazane zostało w liście Prezesa KRRP skierowanym do Prezesa Związku Stowarzyszeń Prawniczych Turcji (TBB).

Obecnie trwa zbiórka darowizn celem wsparcia materialnego poszkodowanych. Aby uzyskać więcej informacji, poniżej zamieszczamy list Związku Izb Adwokackich Turcji (TBB), który dostępny jest na stronie internetowej TBB: https://www.barobirlik.org.tr/

Akcję wspiera również CCBE.

Zgodnie z zamieszczonymi informacjami środki można przeznaczyć bezpośrednio do Związku Izb Adwokackich Turcji (TBB):

Nazwa Banku: DENİZBANK

Oddział Banku: BALGAT BRANCH

USD Konto:

IBAN: TR540013400000265362702334

EURO Konto:

TR270013400000265362702335

Nazwa posiadacza: T. BAROLAR BİRLİĞİ BAŞKANLIĞI

Swift Code: DENITRIS134

Opublikowano:: 9.02.2023
Pomoc socjalna Członkom OIRP w Toruniu

Rada Okręgowej Izby Radców Prawnych w Toruniu w dniu 31 marca 2021 r. podjęła Uchwałę Nr 107/2021 w sprawie ustalenia zasad udzielania pomocy socjalnej członkom Okręgowej Izby Radców Prawnych w Toruniu (skan uchwały w załączeniu).

Zgodnie z treścią ww. uchwały pomoc finansowa adresowana jest do wszystkich członków naszego samorządu wpisanych na listę radców prawnych lub listę aplikantów radcowskich prowadzoną przez Radę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Toruniu, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej. Kryterium umożliwiającym udzielenie pomocy jest status materialny osoby ubiegającej się o wsparcie. Do wniosku o udzielenie pomocy socjalnej powinny zatem zostać dołączone dokumenty poświadczające trudną sytuację materialną, w szczególności wskazujące na wysokość dochodów (np. emerytury lub renty, kosztów utrzymania, kserokopie rachunków potwierdzających wysokość poniesionych wydatków na zakup leków, leczenie, rehabilitację, itp.).

Uprzejmie prosimy, aby wnioski dotyczące pomocy finansowej kierowali Państwo bezpośrednio do Biura OIRP w Toruniu tradycyjną drogą pocztową lub za pośrednictwem poczty  e-mail na adres: oirp@torun.oirp.pl

 

 

Opublikowano:: 8.02.2023
Fundacja Subsidio Venire organizuje cykl szkoleń dla radców prawnych

Fundacja Radców Prawnych Subsidio Venire we współpracy z Krajową Izbą Radców Prawnych oraz Wolters Kluwer Polska serdecznie zapraszają radców prawnych na cykl szkoleń. W pierwszej połowie 2023 r. spotkania odbędą się w Krynicy Zdroju, Zakopanem oraz Kołobrzegu. Za udział w każdym z tych szkoleń radca prawny otrzyma 40 punktów.

Planowane szkolenia:

1/ 30.03-2.04.2023 r. w hotelu „Pegaz” w Krynicy Zdroju

Tematyka:

 • Najczęściej popełniane błędy procesowe pełnomocników w postepowaniu cywilnym i gospodarczym. Formułowanie pism procesowych i wniosków dowodowych (w tym dowód z zeznań świadka na piśmie oraz dowód z opinii biegłego z innego postępowania),

Wykładowcą szkolenia będzie Sędzia Sądu Rejonowego w Gliwicach dr Łukasz Zamojski – obecnie orzekający w Wydziale X Gospodarczym Sądu Okręgowego w I i II instancji, wykładowca prowadzący szkolenia dla wszystkich zawodów prawniczych, autor wielu publikacji z zakresu prawa spółek i postępowania rejestrowego (w tym autor komentarza do ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym oraz monografii pt. Rejestracja spółek. Zagadnienia materialne i procesowe), postępowania cywilnego (współautor komentarza do k.p.c. pod red. P. Rylskiego, dostępnego w systemie Legalis) w tym z uwzględnieniem przepisów o postępowaniu egzekucyjnym, klauzulowym i zabezpieczającym, uczestnik i prelegent konferencji naukowych.

 • Czynności pełnomocnika i obrońcy w postępowaniu w sprawach o wykroczenia i postępowaniu karnym – wybrane zagadnienia, między innymi:

– obrońca i pełnomocnik w postępowaniu przygotowawczym,

– udział obrońcy i pełnomocnika w czynnościach dowodowych,

– udział obrońcy w posiedzeniu sądu w przedmiocie tymczasowego aresztowania,

– prawo przeglądania akt sprawy, porozumienie się obrońcy z podejrzanym tymczasowo aresztowanym, udział obrońcy w końcowym zaznajomieniu z materiałami postępowania, zażalenie na decyzje procesowe wydane w postępowaniu przygotowawczym,

– subsydiarny akt oskarżenia,

– obrońca i pełnomocnik w postepowaniu przed sądem I instancji,

Wykładowcą szkolenia będzie r. pr. Agnieszka Kot, która ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji UMCS w Lublinie, a następnie aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Kielcach, następnie wpisana na listę radców prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Kielcach. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu prawa pracy Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę zawodową koncentruje na świadczeniu pomocy prawnej głównie w zakresie szeroko pojętego prawa cywilnego i rodzinnego oraz karnego i administracyjnego poprzez współpracę w zakresie obsługi jednostek samorządowych, a przede wszystkim na rzecz klientów indywidualnych.

 • Najnowsze zmiany w prawie pracy. Praca zdalna, urlopy wypoczynkowe i zwolnienia od pracy.

Wykładowcą szkolenia będzie r. pr. Karol Siergiej – jeden z czołowych ekspertów prawa pracy w Polsce. Ma wieloletnie doświadczenie w praktyce prawa pracy. Jest specjalistą w zakresie ubezpieczeń społecznych, pracowniczych sporów sądowych, wynagradzania pracowników, dyskryminacji oraz umów o zakazie konkurencji. Posiada bogate doświadczenie w zakresie indywidualnego jak i zbiorowego prawa pracy.

 • „Jak budować i wzmacniać swoją siłę i odporność psychiczną a tym samym dbać o swój dobrostan w świecie pełnym zmienności i niepewności”

Wykładowcą szkolenia będzie Sabina Kamińska – Coach ICF, Trener Biznesu, Konsultant Rozwoju Organizacji, właściciel firmy doradczo – szkoleniowej Przestrzeń Rozwoju. Praktyk w zakresie stosowania, interpretacji i przekazywania informacji zwrotnej z badania narzędziami psychometrycznymi w projektach diagnostycznych dla biznesu, m.in. dokonuje diagnozy potencjału w oparciu o narzędzie Disc D3/DISC/TEAM/VALUES/BAI® oraz „Siłę i Odporność Psychiczną” Liderów i całych Zespołów – wykorzystując metodologię kwestionariusza MTQ PLUS – AQR International. Zrealizowała ponad 8000 godzin pracy w formie warsztatów, szkoleń, coachingów grupowych i indywidualnych, skupiając się na tematyce przywództwa, zarządzania pracą zespołów, przechodzenia przez zmiany i efektywności osobistej.

Więcej informacji:

https://kirp.pl/szkolenie-dla-radcow-prawnych-w-krynicy-zdroju-mozna-otr...

 

2/ 11-14.05.2023 r. w hotelu „Mercury” w Zakopanem

Tematyka:

 1. Dowód z opinii biegłego w postępowaniu cywilnym; Kara umowna w praktyce sądowej; Odsetki cywilnoprawne

Wykładowcą szkolenia będzie Sędzia Sądu Rejonowego w Tarnowie Zbigniew Miczek – wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury oraz OIRP w Krakowie i OIRP w Rzeszowie.  Od 2017 jest wykładowcą na studiach podyplomowych organizowanych przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego z zakresu prawa karnego gospodarczego, prawa zamówień publicznych oraz z zakresu prawa restrukturyzacyjnego, upadłościowego i finansowanego. Uczestniczył w pracach zespołów: Ministra Sprawiedliwości ds. reformy prawa upadłościowego, Ministra Gospodarki do spraw systemowych rozwiązań w zakresie polubownych metod rozwiązywania sporów gospodarczych, ułatwiających wykonywanie działalności gospodarczej – Ministra Gospodarki ds. prawa gospodarczego. Autor kilkudziesięciu publikacji z zakresu procedury cywilnej, prawa gospodarczego i upadłościowego. W swoich zainteresowaniach naukowych skupia się̨ na ekonomicznych aspektach sporów i procesów sądowych, roli biegłego w postępowaniach sądowych, przyczynach niewypłacalności, podmiotowości przedsiębiorców, eliminowaniu ryzyka związanego z prowadzeniem działalności gospodarczej na styku przedsiębiorcy z organami władzy publicznej, wpływem postępowań sądowych na efektywność prowadzenia biznesu oraz jawności publicznej funkcjonowania sądów.

 1. Gesty, mikroekspresje i słowa, które mają moc. Wystąpienia publiczne praktycznie. „Pierwszy krok nigdy nie jest do tyłu”. O zarządzaniu zmianą. Etykieta w komunikacji biznesowej.

Wykładowcą szkolenia będzie dr hab. n. hum. Anita Frankowiak – praktyk biznesu, doradca biznesowy, certyfikowany tutor, mentor, dyplomowany coach, kulturoznawca, filolog, komunikolog, specjalista ds. komunikacji międzykulturowej, specjalista z zakresu protokołu dyplomatycznego, wystąpień publicznych oraz trener z 27-letnią praktyką zawodową z międzynarodowym certyfikatem Transforming CommunicationTM nr PL 01050. Profesor na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie (Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej) oraz Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie (Instytut Zarządzania i Nauk Technicznych). Przeprowadziła ponad 11 900 godzin szkoleniowych i ponad 2000 doradztwa dla przedsiębiorców udzielając feedbacku oraz pomagając im przy budowaniu strategii rozwojowych, założeń organizacyjnych firmy, planów naprawczych i w eksporcie produktów na rynki międzynarodowe. Zrealizowała ponad 200 godzin indywidualnego i grupowego wsparcia coachingowego, w tym także dla przedsiębiorców. Ma ponad 300 referencji i opinii nt. swojej pracy, jakości szkoleń, warsztatów oraz zrealizowanego doradztwa. Wszystkie one poświadczają wysoką jakość oferowanych przez Instytut Dyplomacji usług i zachęcają do stałej współpracy.

 

3/ 1-4.06.2023 r. w hotelu „Ikar Plaza” w Kołobrzegu

Tematyka:

 1. Obowiązki pełnomocników procesowych,

– doręczenia w toku postępowania cywilnego,

– postępowanie apelacyjne i zażaleniowe – stan obecny i projektowane zmiany,

– postępowanie dowodowe w postępowaniu cywilnym – problemy praktyczne.

Wykładowcą szkolenia będzie Sędzia Sądu Okręgowego we Wrocławiu Grzegorz Karaś – specjalista w dziedzinie prawa cywilnego, prawa europejskiego oraz prawa nowych technologii. Zajmuje się informatyzacją sądownictwa. Od 2010 r. bierze czynny udział w projektowaniu i wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań informatycznych w sądach powszechnych. Pełnomocnik Koordynatora Krajowego ds. wdrażania systemów informatycznych w sądach powszechnych w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu. W latach 2012–2014 Zastępca Dyrektora Departamentu Informatyzacji i Rejestrów Sądowych Ministerstwa Sprawiedliwości. Członek komitetów sterujących i zespołów projektowych projektów informatycznych prowadzonych przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Autor publikacji z zakresu informatyzacji wymiaru sprawiedliwości.

 1. Stres i wypalenie zawodowe – przyczyny i zapobieganie

Wykładowcą szkolenia będzie psycholog, trener PTP, Ewa Laus, która posiada ponad 25-letnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń dla kadry menadżerskiej i kierowniczej przedsiębiorstw i banków. Wykładowca Uniwersytetu Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej WZ w Sopocie. Przeprowadziła ponad 3000 dni szkoleniowych. Specjalizuje się w obszarze związanym z rozwojem kompetencji menedżerskich (przywództwo, komunikacja menedżerska, zarządzanie i budowanie zespołu, motywacja, zarządzanie zmianą, oceny pracowników), ze szkoleniami ogólnorozwojowymi (efektywność osobista, asertywność, komunikacja, zarządzanie stresem, zarządzanie konfliktem, sztuka prezentacji, podejmowanie decyzji), coachingiem, zarządzaniem coachingowym.  Współpracowała przy tworzeniu standardów obsługi Klienta, budowaniu systemów ocen pracowniczych, programach rozwoju talentów oraz systemów kompetencji. Współuczestniczyła w tworzeniu i realizacji projektu dla PGZ i Prezesów Spółek współpracujących, związanego z wdrażaniem zmian, tworzeniem misji i wizji organizacji, kształtowaniem kultury organizacyjnej i komunikacją w projekcie zmiany. Tworzy i realizuje projekty rozwojowe dostosowane do kultury organizacyjnej. Realizuje coaching indywidualny i grupowy skoncentrowany na rozwoju kompetencji menadżerskich, budowania i zarządzania zespołami, komunikacji w organizacji.

 

Fundacja Radców Prawnych „Subsidio Venire”

Aleje Ujazdowskie 18 lok. 4

00-478 Warszawa

tel. 451 508 100

e-mail : subsidiovenire@kirp.pl

Opublikowano:: 7.02.2023
Szkolenie „ Zostań mediatorem- szkolenie podstawowe” organizowane przez Ośrodek Mediacji przy OIRP w Bydgoszczy

Informujemy o rozpoczęciu zapisów na szkolenie z mediacji „ Zostań mediatorem- szkolenie podstawowe” organizowane przez Ośrodek Mediacji przy OIRP w Bydgoszczy (w formie on-line na platformie zoom)

Szkolenie z mediacji zawiera  program wzbogacony o panel negocjacyjny i mediacje transgraniczne.

Termin szkolenia : 4,5,6,17,18,19 marca 2023r.

4 marca  piątek od godź 13.00- 19.30

5 marca sobota od 9.00-18.30

6 marca, niedziela  od 9.00-1600

17 marca, piątek od 11.30-19.30

18 marca, sobota od 9.00-16:00

19 marca, niedziela od 9.00-15.00

Czas trwania: 43 godziny zegarowe, grupy do 20 osób

Cena: 1950zł.

Zapisy do- 13 marca 2023r.

 

Szczegóły poniżej:

Zostań mediatorem -mediacje podstawowe - Ośrodek Mediacji przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Bydgoszczy (oirp.bydgoszcz.pl)

 

Opublikowano:: 31.01.2023
Włoska Kraina Jezior 13-21 maja 2023

Serdecznie zapraszamy Koleżanki i Kolegów wraz z osobami towarzyszącymi do udziału w wycieczce do Włoskiej krainy jezior w dniach od 13 do 21 maja 2023 r.

Cena 3800 zł/os. kalkulowana dla 32-35 osób.

Zapisy w siedzibie Izby osobiście, telefonicznie 56 622 89 17 lub mailowo oirp@torun.oirp.pl  do dnia 24 lutego 2023 r. z podaniem imienia, nazwiska, adresu mailowego i telefonu kontaktowego.

Zaliczka w kwocie 500 będzie wymagana do 20 lutego 2023 r. na konto firmy Horyzonty podane indywidualnie mailowo po zgromadzeniu wystarczającej ilości chętnych do udziału w wyjeździe.

O udziale w imprezie decyduje kolejność zgłoszeń.

Cena obejmuje:

Transport: przejazd autokarem (wyjazd i powrót do Torunia) / przelot samolotem na trasie Gdańsk-Brgamo-Gdańsk

Zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach 3-gwiazdkowych (2 hotele na miejscu + 2 noclegi tranzytowe w hotelu trzygwiazdkowym dla grupy autokarowej)

Wyżywienie: 6 śniadań i 6 obiadokolacji (+ 2 śniadania i 2 obiadokolacje dla grupy autokarowej)

Opieka przewodnika.

Ubezpieczenie: KL do 10 000 EUR z rozszerzeniem o choroby przewlekłe (wariant CP) |

NNW do 15 000 PLN | BP do 1000 PLN

Podatek VAT

Szczegółowe informacje zamieszczamy w załączniku.

Serdecznie zapraszamy!

Opublikowano:: 20.01.2023
Bal Karnawałowy Radców Prawnych 2023

RADA OKRĘGOWEJ IZBY RADCÓW PRAWNYCH W TORUNIU

ma zaszczyt zaprosić Szanowne Koleżanki i Kolegów radców prawnych oraz aplikantów radcowskich OIRP w Toruniu wraz z osobami towarzyszącymi na

Bal Karnawałowy Radców Prawnych AD 2023 

który odbędzie się w dniu 17 lutego 2023 r. w Sali Bankietowej Hotelu BULWAR w Toruniu, przy ul. Bulwar Filadelfijski 17.

Rozpoczęcie balu o godz. 20:00.

 

Opłatę w wysokości 200 zł od radcy prawnego i aplikanta naszej Izby  i  240 zł od osoby towarzyszącej, nie będącej radcą prawnym należy wnieść na konto Izby (BANK MILLENNIUM SA  58 1160 2202 0000 0000 5530 4407) lub uiścić w siedzibie Izby do dnia 31 stycznia 2023 r. wraz ze wskazaniem nazwisk osób po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym  lub e-mailowym do Biura Izby.

Szczegółowe informacje dotyczące menu znajdują się w załączeniu.

Wobec ograniczonej ilości miejsc, o udziale w balu decyduje kolejność zgłoszenia wraz z dokonaną wpłatą.

  Serdecznie zapraszamy!

Opublikowano:: 13.01.2023
Awaria sieci internetowej i telefonicznej.

Szanowni Państwo.

Informujemy, iż w związku z remontem w sąsiedniej kamienicy nastapiła awaria sieci telefonicznej oraz internetowej, usterka zostanie usunięta prawdopodobnie w poniedziałek 16.01.2023. Za utrudnienia przepraszamy.

Opublikowano:: 2.01.2023
Plan szkoleń I kwartał 2023r.

Szanowni Państwo

w załączniku plan szkoleń na I kwartał 2023r.

Opublikowano:: 20.12.2022
Wesołych Świąt!!!

 

Opublikowano:: 12.12.2022
Informacja

Informujemy, że w dniu 30 grudnia 2022 Biuro OIRP w Toruniu będzie otwarte w godz.: 8 - 12 Ośrodek Szkoleniowy dla Aplikantów Radcowskich będzie tego dnia nieczynny. 

 

 

Opublikowano:: 2.12.2022
Uroczysta prezentacja książki: „Problem praworządności w Polsce w świetle orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości UE (2021)”

Krajowa Izba Radców Prawnych zaprasza na seminarium „Praworządność w Polsce w świetle najnowszego orzecznictwa sądów międzynarodowych”, połączone z prezentacją książki: „Problem praworządności w Polsce w świetle orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości UE (2021)” – tom II. Wydarzenie odbędzie się 10 grudnia 2022 r. Transmitowane będzie w internecie na kanale YouTube i Facebook KIRP. Początek zaplanowany jest na godzinę 16.00.

Książka jest kontynuacją projektu, którego pierwsza część została opublikowana na początku 2018 r. – „Wniosek Komisji Europejskiej w sprawie wszczęcia w stosunku do Polski procedury art. 7 TUE. Ramy prawno-polityczne (Warszawa 2018)”.

W pierwszej części spotkania prof. Angelika Nußberger, była Wiceprezes ETPCz, poprowadzi wykład „From Kudeshkina to Juszczyszyn – Rule of Law in the Jurisprudence of the European Court of Human Rights”. Później odbędzie się dyskusja, której moderatorem będzie prof. Adam Bodnar, były Rzecznik Praw Obywatelskich.

W drugiej części spotkania wezmą udział autorzy książki „Problem praworządności w Polsce w świetle orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości UE (2021)” – prof. Jan Barcz, prof. Agnieszka Grzelak i r.pr. Rafał Szyndlauer. Moderatorem dyskusji będzie zaś dr Filip Skawiński, Zastępca Kierownika Sekcji Politycznej Przedstawicielstwa KE w Polsce.

Poniżej program wydarzenia:

Rozpoczęcie: 16.00

Powitanie

 • Michał Korwek (Wiceprezes Krajowej Rady Radców Prawnych), Mirosław Wróblewski (Przewodniczący Komisji Praw Człowieka KRRP)
 • Dr Marzenna Guz Vetter (Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskie w Polsce)

16.20 Część I

 • Angelika Nußberger, była Wiceprezes Europejskiego Trybunału Praw Człowieka – wykład pt. From Kudeshkinato Juszczyszyn – Rule of Law in the Jurisprudence of the European Court of Human Rights
 • Dyskusja: Wprowadzenie i moderacja: prof. Adam Bodnar, były Rzecznik Praw Obywatelskich

17.20 Część II

 • Prezentacja książki pt. Problem praworządności w Polsce w świetle orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości UE (2021)
  prof. Jan Barcz, prof. Agnieszka Grzelak, Rafał Szyndlauer – DG COMM, Komisja Europejska (KE)
 • Wprowadzenie i moderacja: dr Filip Skawiński, Zastępca Kierownika Sekcji Politycznej Przedstawicielstwa KE w Polsce
 • Wręczenie książki prof. Adamowi Bodnarowi (któremu książka ta jest dedykowana)

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na sali konferencyjnej seminarium odbędzie się w formule hybrydowej z udziałem panelistów i niewielkiej grupy publiczności obecnej w siedzibie KIRP w Warszawie. W wydarzeniu będzie można również uczestniczyć zdalnie.

Transmisję z naszego wydarzenia będzie można również oglądać na kanałach YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=MSjexMBIIDU) i Facebooku KIRP oraz Przedstawicielstwa KE. Linki do transmisji dostępne będą na stronach internetowych KIRP i Przedstawicielstwa KE (aby oglądać nasze wydarzenie na ww. kanałach nie jest potrzebne zgłoszenie).

Strony