tel. (56) 622-89-17
fax. (56) 657-00-55

ul. Chełmińska 16
87-100 Toruń

poniedziałek - piątek
8:00-16:00

logo KIRP

Strona główna >> Aktualności archiwum

Aktualności archiwum

Opublikowano:: 15.12.2020
Zawiadomienie

Z głębokim żalem informujemy, że w sobotę 12 grudnia 2020 r.

w  wieku 96 lat zmarł nasz Drogi Kolega

 

Mecenas Ludomir Nawra

 

Wyjątkowo aktywny i zasłużony dla samorządu radcowskiego.

Po powstaniu Okręgowej Izby Radców Prawnych w Toruniu przez kilka kadencji pełnił funkcję Rzecznika Dyscyplinarnego naszej Izby.

Cieszył się szacunkiem i poważaniem. Zawsze służył pomocą osobom poszkodowanym, jak i koleżankom i kolegom radcom prawnym.

 

Uroczystość pogrzebowa rozpocznie się dnia 22 grudnia 2020 r. o godzinie 12:00  

w kościele pw. Św. Jakuba Apostoła w Toruniu​. 

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się po Mszy Świętej na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Antczaka. 

 

Rodzinie i Bliskim zmarłego wyrazy głębokiego współczucia

składa w imieniu wszystkich Koleżanek i Kolegów

Rada Okręgowej Izby Radców Prawnych w Toruniu

Opublikowano:: 17.06.2020
Webinarium-"Bezpieczna firma w cyfrowym świecie"

Szanowni Państwo!

24 czerwca Instytut Kościuszki rozpoczyna cykl bezpłatnych webinarów „Bezpieczna firma w cyfrowym świecie”.

Zapraszamy na pierwsze spotkanie, które jest poświęcone bezpieczeństwu informacji. Skupimy się na tym, aby pokazać – Jak przygotować firmę do wdrożenia normy ISO 27001?

Webinar poprowadzi Pan Sebastian Burgemejster, Prezes Zarządu Instytutu Audytorów Wewnętrznych IIA Polska. W trakcie webinarium ekspert zapozna uczestników z:

  • pojęciem bezpieczeństwa informacji,
  • wymaganiami w zakresie bezpieczeństwa w firmie zgodnie z normą ISO 27001,
  • nowoczesnymi metodami zarządzania bezpieczeństwem informacji zbudowanymi w oparciu o wymagania normy ISO 27001,
  • dobrymi praktykami opracowania i wdrażania systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji,
  • błędami, których należy unikać przy projektowaniu systemu w oparciu o ISO 27001.

 

Termin webinaru: 24 czerwca 10:30 – 11:45

Więcej informacji o wydarzeniu znajdą Państwo na stronie Instytutu Kościuszki.

Udział w webinarze jest bezpłatny, ale z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

Webinar odbywa się w ramach projektu „Standaryzacja usług Hubów Innowacji Cyfrowej dla wsparcia cyfrowej transformacji przedsiębiorstw” współfinansowanego z Programu Ministra na lata 2019-2021 p.n. „Przemysł 4.0

Opublikowano:: 16.06.2020
Szkolenie 20.06.2020 r.

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, iż szkolenie  zaplanowane na dzień 20.06.2020 r. (sobota) nt."Zmiany w przepisach KSH-prosta spółka akcyjna " odbędzie się w formie online.

 Osoby, które dokonały zgłoszenia na wyżej wymienione szkolenie, otrzymają odrębnego maila, w którym zostanie przesłany link aktywacyjny oraz instrukcja umożliwiająca zalogowanie się do programu zoom.

W celu uzyskania punktów szkoleniowych za uczestnictwo w szkoleniu konieczne jest podanie imienia i nazwiska oraz numeru TR przy logowaniu do programu zoom.

Z poważaniem

Biuro ORP w Toruniu

Opublikowano:: 10.06.2020
Pismo od Rzecznika Praw Obywatelskich

Szanowni Państwo,

na prośbę Prezesa Krajowej Rady Radców Prawnych Pana Macieja Bobrowicza, w załączeniu przesyłamy dokumenty otrzymane od Rzecznika Praw Obywatelskich, wykonującego funkcję Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur, przetłumaczone na j. polski z inicjatywy Rzecznika:

 

1.  „ Sprawozdanie Podkomitetu ds. Zapobiegania Torturom oraz Innemu Okrutnemu, Nieludzkiemu lub Poniżającemu Traktowaniu albo Karaniu. Wizyta w Polsce w dniach 9–18 lipca 2018 r.:  zalecenia i uwagi skierowane do państwa-strony”

oraz

2.   „ Uwagi strony polskiej do Sprawozdania Podkomitetu ds. Zapobiegania Torturom oraz Innemu Okrutnemu, Nieludzkiemu lub Poniżającemu Traktowaniu albo Karaniu. Wizyta w Polsce w dniach 9–18 lipca 2018 r.”

Opublikowano:: 10.06.2020
Zaproszenie na webinarium

Szanowni Państwo,

 

Zapraszamy Państwa na kolejne webinarium, które organizujemy w ramach naszego cyklu Akademia Ubezpieczeń, podczas którego opowiemy o gwarancjach i kredycie kupieckim. Webinarium odbędzie się 18 czerwca 2020 roku o 10.00.

 

Zachęcam Państwa do uczestnictwa w webinarium.

Szczegóły w załączniku.

 

 
Opublikowano:: 9.06.2020
Zebrania rejonowe 16 czerwca 2020 r.

Uprzejmie informujemy, że w najbliższy wtorek, 16 czerwca 2020 r. odbędą się zebrania rejonowe dla rejonów: Toruń i Włocławek, podczas których wybrani zostaną delegaci na Zgromadzenie Okręgowej Izby Radców Prawnych w Toruniu, gdzie wyłonione zostaną organy samorządu XI kadencji.

Zebrania rozpoczną się o następujących godzinach:

Rejon I (Toruń) – godz. 12:00 (I termin), godz. 12:15 (II termin) w hotelu Filmar, ul. Grudziądzka 45, Sala Kujawska;

Rejon II (Włocławek) –  godz.15:00 (I termin), godz. 15:15 (II termin)  w hotelu Młyn we Włocławku ul. Okrzei 77.

 

Uprzejmie prosimy o punktualne przybycie. W przypadku spóźnienia, potwierdzenie obecności oraz oddanie głosu podczas zebrania może okazać się niemożliwe.

Zebrani będą wybierać odpowiednią liczbę delegatów, zgodną z decyzją Zgromadzenia z 2019 roku:

I rejon (Toruń) – 81 delegatów;

II rejon (Włocławek) – 16 delegatów.

 

Wybory delegatów przeprowadzone zostaną za pomocą terminali do głosowania, które będą do Państwa dyspozycji na sali obrad, po złożeniu podpisu na liście obecności.

Wszystkich uczestników zebrań rejonowych uprzejmie prosimy o zachowanie aktualnie obowiązujących reguł bezpieczeństwa rekomendowanych przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz wynikających z aktualnie obowiązujących przepisów prawnych: stosowanie podczas zebrania środków ochrony osobistej (maseczek lub przyłbic dla osłony nosa i ust), dezynfekowanie dłoni, zachowanie bezpiecznej odległości od rozmówcy.

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami zachowania bezpieczeństwa sanitarnego w załączeniu przesyłamy wytyczne dot. przeciwdziałania zarażeniu koronawirusem wprowadzone przez Hotel Filmar w Toruniu. Odbycie zebrania rejonowego jest dopuszczalne z uwagi na brzmienie § 15 ust. 9 i § 19 ust. 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń (-) epidemii (Dz. U. 20.964 ze zm.).

Opublikowano:: 9.06.2020
Informacja Poczty Polskiej.

Szanowni Państwo.

W załączniku informacja nt. doręczania korespondencji nadanej przez jednostki sądów powszechnych oraz prokuratury.

Opublikowano:: 4.06.2020
UWAGA !! LISTA ZAMKNIĘTA NA SZKOLENIE 13.06.2020 R.

 

 

Szanowni Państwo,

 

Uprzejmie informujemy, iż szkolenie zaplanowane na dzień 13.06.2020 r. na temat” Prawo upadłościowe i restrukturyzacyjne po zmianach” odbędzie się w Hotelu Filmar. (sala na parterze).

Jednocześnie informujemy, że ze względu na wymogi sanitarne związane z COVID -19, liczba miejsc na szkolenie została ograniczona i lista uczestników jest już zamknięta. W związku z powyższym prosimy o przybycie na szkolenie osób wyłącznie uprzednio zapisanych.

 

Biuro OIRP w Toruniu

Opublikowano:: 2.06.2020
Zarządzenie Prezesa Sądu Apelacyjnego w Gdańsku.

Szanowni Państwo.

W załączeniu przesyłamy Zarządzenie NR 85.2020.Adm z 25 maja 2020 roku w sprawie; zmiany i ujednolicenia zasad dostępu do Sądu Apelacyjnego i ograniczenia jego funkcjonowania w czasie stanu epidemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Opublikowano:: 2.06.2020
Dwumiesięcznik "Radca Prawny"

Szanowni Państwo,

 

Na stronie www.kirp.pl dostępny jest już majowo-czerwcowy numer dwumiesięcznika "Radca Prawny". Z zawartością czasopisma można się zapoznać pod linkiem: 
https://kirp.pl/publikacja/radca-prawny-nr-189-maj-czerwiec-2020/  

Opublikowano:: 2.06.2020
Zarządzenie Prezesa Sądu Rejonowego w Radziejowie i Dyrektora Sądu Okręgowego we Włocławku

Szanowni Państwo,

W załączeniu uprzejmie przesyłamy treść zarządzenia Nr 27/20 Prezesa Sądu Rejonowego w Radziejowie i Dyrektora Sądu Okręgowego we Włocławku z dnia

29 maja 2020 roku w sprawie wprowadzenia do stosowania w Sądzie Rejonowym w Radziejowie procedur postępowania i podejmowania czynności w zawiązku z sukcesywnym przywracaniem działalności orzeczniczej oraz rozszerzaniem funkcjonowania sadu, zapewniających realizację działań osłonowych zapobiegających rozprzestrzenianiu koronawirusa COVID-19

Opublikowano:: 1.06.2020
Zaproszenie na piknik z okazji Dnia Radcy Prawnego

Dziekan i Rada Okręgowej Izby Radców Prawnych w Toruniu mają zaszczyt zaprosić Szanowne Koleżanki i Kolegów Radców Prawnych i Aplikantów Radcowskich na tradycyjne spotkanie plenerowe z okazji Dnia Radcy Prawnego do  Restauracji "Przy Złotej Wyspie" w Złotorii  w dniu 4 lipca 2020 r. o godz. 18:00.

Przewidujemy podstawienie dla chętnych autokaru na plac św. Katarzyny o godz. 17.30 i  powrotnego z Restauracji o godz. 24.00.

Dla celów organizacyjnych niezbędne jest zgłoszenie chęci udziału w spotkaniu  do Biura Izby: prosimy o dokonanie zgłoszenia na adres mailowy Izby: oirp@torun.oirp.pl lub telefonicznie: 56 622 89 17 do dnia 19 czerwca 2020 r.  

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Dziekan Rady Ryszard Wilmanowicz  i  Rada OIRP w Toruniu

Opublikowano:: 1.06.2020
Wystąpienie generalne RPO do Premiera ws. automatycznej procedury publikacji raportów CPT

Szanowni Państwo,

na prośbę Prezesa Krajowej Rady Radców Prawnych Pana Macieja Bobrowicza, w załączeniu przesyłamy do wiadomości Wystąpienie Rzecznika Praw Obywatelskich do Prezesa Rady Ministrów ws. automatycznej procedury publikacji raportów Europejskiego Komitetu ds. Zapobiegania Torturom oraz Nieludzkiemu i Poniżającemu Traktowaniu albo Karaniu (CPT).

Opublikowano:: 27.05.2020
Wytyczne dot egzaminu radcowskiego.

Szanowni Państwo,

 

W załączeniu uprzejmie przesyłamy wytyczne Ministra Sprawiedliwości i Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące organizowania i przeprowadzania w 2020 r. egzaminów

adwokackiego i radcowskiego w terminie dodatkowym, celem wdrożenia i zapewnienia jednolitych warunków bezpieczeństwa sanitarnego dla wszystkich komisji egzaminacyjnych.

Opublikowano:: 26.05.2020
Komunikat dla zdających egzamin radcowski

Szanowni Państwo,

 

Uprzejmie informujemy, że w dniu 26 maja 2020 r., na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości w Biuletynie Informacji Publicznej https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/komunikat-dla-zdajacych-egzamin-adwokacki-i-radcowski-w-terminie-dodatkowym-23-26-czerwca-2020-r został opublikowany komunikat Przewodniczącego Zespołu do przygotowania zadań na egzamin adwokacki w 2020 r. oraz Przewodniczącej Zespołu do przygotowania zadań na egzamin radcowski w 2020 r. dla zdających egzaminy adwokacki i radcowski w 2020 r

Strony