tel. (56) 622-89-17
fax. (56) 657-00-55

ul. Chełmińska 16
87-100 Toruń

poniedziałek - piątek
8:00-16:00

logo KIRP

Strona główna >> Aktualności archiwum

Aktualności archiwum

Opublikowano:: 25.10.2019
Zaproszenie na konferencję pt. "Odpowiedzialność dyscyplinarna osób wykonujących prawnicze zawody zaufania publicznego"

Szanowni Państwo, 

w imieniu pracowników Katedry Prawa Administracyjnego oraz Koła Naukowego Marketingu Prawniczego UMK mamy zaszczyt zaprosić na organizowaną w dniu 12 grudnia 2019 r. w Toruniu, II edycję Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Prawniczych Zawodów Zaufania Publicznego: „ODPOWIEDZIALNOŚĆ DYSCYPLINARNA OSÓB WYKONUJĄCYCH PRAWNICZE ZAWODY ZAUFANIA PUBLICZNEGO”.

Konferencja poświęcona zostanie przede wszystkim zagadnieniom związanym z postępowaniami dyscyplinarnymi prawniczych zawodów zaufania publicznego oraz modelami odpowiedzialności, jakie funkcjonują w polskim prawie. Problematyka ta będzie rozpatrywana w dwóch aspektach - teoretyczno-naukowym oraz praktycznym. Planujemy wystąpienia notariuszy, komorników, radców prawnych oraz adwokatów - prosimy, aby wystąpienia dotyczyły jednego z tych czterech zawodów zaufania publicznego. Owocem obrad będzie publikacja pokonferencyjna.

Z wyrazami szacunku

dr hab. Piotr Rączka, prof. UMK

Kierownik Katedry Prawa Administracyjnego WPiA UMK

Wszystkie niezbędne szczegóły i informacja można znaleźć na stronie: https://konferencjazzp.umk.pl  oraz w załączniku.

Opublikowano:: 24.10.2019
Zaproszenie na debatę Helsińską;Wyrok w Strasburgu to nie koniec.

Szanowni Państwo'

Zapraszamy na debatę Helsińską.

Pobierz obrazki  
 

Debata Helsińska

 
  Pobierz obrazki  

5 listopada, g. 17.00

 
  Pobierz obrazki  

Marzyciele i Rzemieślnicy, ul. Bracka 25, III piętro Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy, Warszawa

 
 

 

 
 

Wyrok w Strasburgu to nie koniec. Jak efektywnie wdrażać wyroki ETPC w Polsce?

 
  Pobierz obrazki  
 

Efektywne wykonanie wyroków Trybunału w Strasburgu zapewnia ofiarom naruszeń praw człowieka sprawiedliwość. Gwarantuje też, że podobne naruszenia nie będą miały miejsca w przyszłości. O tym, jakie znaczenie ma implementacja strasburskich wyroków porozmawiamy już 5 listopada podczas Debaty Helsińskiej. Wydarzenie będzie otwarte dla wszystkich, a tuż przed nim odbędą się warsztaty z udziałem polityków, sędziów, prokuratorów, dziennikarzy, aktywistów i prawników.

W debacie udział wezmą:
• Prof. Ewa Łętowska, była Rzeczniczka Praw Obywatelskich, sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego i Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku: rola organów konstytucyjnych w promowaniu wyroków ETPC; 
• Katarzyna Wiśniewska, HFPC: najważniejsze wyroki oczekujące na wykonanie; 
• Przedstawiciel Departamentu Prawno-Traktatowego MSZ ds. postępowania przed ETPC (tbc); 
• Andrew Drzemczewski, były pracownik Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy: zaangażowanie parlamentów narodowych; 
• Anne-Katrin Speck, EIN: możliwości rzecznictwa na szczeblu krajowym i międzynarodowym; 

Prowadząca: Dominika Bychawska-Siniarska, członek zarządu HFPC i EIN

Spotkanie odbędzie się 5 listopada 2019 r. o godzinie 17.00 w Domu Innowacji Społecznych Marzyciele i Rzemieślnicy (ul. Bracka 25).

Zarejestruj się

Opublikowano:: 23.10.2019
Zaproszenie na konferencją "Prawne aspekty procesu leczniczego"

Szanowni Państwo.

W imieniu Komisji Praw Człowieka Krajowej Rady Radców Prawnychzapraszamy na konferencję pt. „Prawne aspekty procesu leczniczego”.

 

Konferencja odbędzie się w czwartek 14 listopada br. w Warszawie w siedzibie Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie (ul. Żytnia 15 lok.16, 01-014 Warszawa). Organizatorem wydarzenia jest Komisja Praw Człowieka Krajowej Rady Radców Prawnych.

 

Zapisy możliwe są jedynie poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie https://konferencja1411.webankieta.pl/ , pełna informacja dostępna jest także na stronie internetowej Krajowej Izby Radców Prawnych https://kirp.pl/konferencja-nt-prawnych-aspektow-procesu-leczniczego-rejestracja-juz-otwarta/

Opublikowano:: 22.10.2019
Zaproszenie na konferencję pt. "Nowelizacja postępowania cywilnego"

Szanowni Państwo.

W imieniu Wolters Kluwer Polska zapraszamy na konferencję "Nowelizacja postępowania cywilnego"

Szczegóły w załączniku.

Opublikowano:: 21.10.2019
Zaproszenie na spotkanie.

Szanowni Państwo.

Mamy zaszczyt zaprosić w imieniu włocławskich zawodów prawniczych na cykl spotkań pt. "Co w trawie piszczy"

Szczegółowe informacje w załączniku.

Opublikowano:: 17.10.2019
Zaproszenie na "8 Kongres Prawa Medycznego" (17.10.2019)

Szanowni Państwo,

w dniach 3-4 grudnia 2019 r., w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego, odbędzie się  8. Kongres Prawa Medycznego organizowany przez Polskie Towarzystwo Prawa Medycznego. Wydarzenie to od kilku lat cieszy się uznaniem wśród szerokiego grona uczestników z całej Polski reprezentujących zawody medyczne i prawnicze.

Kongres po raz kolejny będzie okazją do prezentacji aktualnych zagadnień z zakresu prawa medycznego, etyki oraz problematyki praw pacjenta a także miejscem debaty na temat prawnych aspektów wykonywania świadczeń zdrowotnych. W gronie tegorocznych wykładowców tradycyjnie znajdą się uznani eksperci, których autorytet i bogate doświadczenie są najlepszą gwarancją wysokiego poziomu spotkania.

 

Szczegóły dotyczące planowego wydarzenia wraz z formularzem rejestracyjnym dostępne są na stronie internetowej http://www.prawomedyczne.edu.pl/.

Opublikowano:: 16.10.2019
Zaproszenie na turniej tenisa(16.10.2019)

Szanowni Państwo.

W imieniu OIRP  w Lublinie mamy zaszczyt zaprosić na turniej tenisa.

Szczegółowe informacje w załączniku.

Opublikowano:: 7.10.2019
Informacja (7.10.2019)

Szanowni Państwo,

 

Informujemy, że na stronie kirp.pl/Wydawnictwa oraz na stronie radcaprawny.media i na Facebooku dostępny jest już najnowszy numer – 185 (wrzesień-październik)/2019 – dwumiesięcznika „Radca Prawny”.

Opublikowano:: 4.10.2019
Wymiana Prawników LAWYEREX(4.10.2019)

Szanowni Państwo,

 

mamy przyjemność przekazać, że zostały uruchomione zgłoszenia do programu międzynarodowej wymiany prawników LAWYEREX, który będzie miał formę dwutygodniowych staży za granicą realizowanych w krajach partnerskich programu.

Program kierowany jest do radców prawnych mających nie więcej niż 7 lat doświadczenia zawodowego i jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej.

 

Szczegółowe informacje przesyłamy w załączeniu, znajdują się one także na stronie internetowej KIRP: https://kirp.pl/miedzynarodowa-wymiana-prawnikow-lawyerex-rekrutacja-do-pierwszej-tury-programu/

 

Zgłoszenia możliwe są jedynie poprzez formularz online: https://lawyerex.webankieta.pl/ i przyjmowane będą do poniedziałku 14.10.2019 r. do godz. 24.00. Rekrutacja ma jednak charakter ciągły, raz przesłane zgłoszenie będzie brane pod uwagę także przy kolejnych turach wymiany w ramach programu LAWYEREX

Opublikowano:: 1.10.2019
Na Torach Prawa

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Toruniu organizuje w dniach 18-19 października 2019 r. akcję „NA TORACH PRAWA”, podczas której tak jak poprzednio, radcowie prawni z naszej Izby będą udzielać bezpłatnych porad prawnych. Świadczenie pomocy będzie odbywało się w specjalnym „Tramwaju Prawnym” przy ul. Sienkiewicza 24/26 w zajezdni MZK w Toruniu.

Porady będą udzielane w godzinach:

- od 11:00 do 16:00 w dniu 18 października  

- od 9:00 do 14:00 w dniu 19 października

W związku z powyższym zapraszamy wszystkich radców prawnych i aplikantów radcowskich do wzięcia udziału w naszej akcji.

Z uwagi na konieczność wcześniejszego przygotowania harmonogramu prosimy osoby zainteresowane udzielaniem porad prawnych o podanie dnia oraz godzin świadczenia pomocy.

Informacje proszę przesyłać na adres: oirp@torun.oirp.pl do dnia 14 października 2019 r.

Opublikowano:: 30.09.2019
Praktyczne zestawienie najważniejszych zmian procedury cywilnej

Ustawą z dnia 4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1469) dokonano wielu istotnych zmian w procedurze cywilnej. Ośrodek Badań, Studiów i Legislacji działający przy Krajowej Radzie Radców Prawnych przygotował opracowanie adresowane do praktyków (zawodowych pełnomocników i aplikantów), które ma na celu ułatwienie zapoznania się z najważniejszymi zmianami przepisów Kodeksu postępowania cywilnego. Autorami niniejszego opracowania są: r.pr. dr Anna Zalesińska oraz aplikant radcowski Katarzyna Klimas.

W załączeniu poniżej publikujemy opracowanie Ośrodka Badań, Studiów i Legislacji.

Opublikowano:: 27.09.2019
Zaproszenie na konkurs Rising Stars(27.09.2019)

Szanowni Państwo.

Wystartował konkurs Rising Stars – Prawnicy - liderzy jutra 2019”.

Szukamy młodych zdolnych prawników, którzy swoją postawą, społeczną oraz przedsiębiorczością realizują najwyższe standardy świadczenia usług prawnych.

Link do strony gdzie znajdują się wszelkie szczegóły: https://risingstars.wolterskluwer.pl/

Wolters Kluwer
Opublikowano:: 26.09.2019
Zaproszenie AEA-EAL – Forum Prawników i Biznesu

Szanowni Państwo

Członkowie AEA-EAL,

Koleżanki, Koledzy,

Przyjaciele naszego Stowarzyszenia,

 

Mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Was do udziału w kolejnym wydarzeniu AEA-EAL – Forum Prawników i Biznesu – Zmiana technologiczna a praktyka prawna. Konferencja będzie mieć miejsce w dniach 17 – 19 października w Łodzi. Celem Forum Prawników i Biznesu jest przedstawienie praktycznego stosowania nowych technologii w codziennej pracy. Chcemy skupić naszą uwagę na takich tematach jak: transformacja cyfrowa w kancelariach, wpływ i stosowanie konkretnych narzędzi IT (Blockchain, inteligentne umowy itd.) w świetle zmieniającej się praktyki zawodowej przewidywanie rozstrzygnięć wymiaru sprawiedliwości, czy sztuczna inteligencja oraz robotyka w prawie i w regulacjach. Priorytetem będzie dla nas omówienie bardzo konkretnych innowacji i technologii oraz ich wpływu na wykonywanie zawodów prawniczych i biznes. 

 

Prelegentami w trakcie Forum będą uznani specjaliści – praktycy prawa, twórcy startupów technologicznych i przedstawiciele świata akademickiego, dzięki którym debata w trakcie konferencji będzie mieć wymiar praktyczny.

 

Poza częścią naukową, Forum jest doskonałą okazją do wzajemnego poznania się, spotkania prawników z innych krajów, a także do odwiedzenia miasta Łodzi. W piątkowy wieczór 18 października będzie mieć miejsce wspólna kolacja. W sobotę organizujemy zwiedzanie miasta z przewodnikiem.

 

Serdecznie zapraszamy Was wszystkich do Łodzi oraz do udziału w dyskusjach, spotkania w przyjaznej atmosferze oraz do osobistego poznania członków AEA-EAL.

 

Polska wersja programu i formularza rejestracyjnego jest dostępna do pobrania na naszej stronie http://aea-eal.eu/?p=2266&lang=en_GB

 

Z najlepszymi życzeniami,

Wasz Zespół AEA-EAL

Opublikowano:: 20.09.2019
Tydzień Konstytucyjny - VI edycja 21-26.10.2019

W dniach 21-26 października 2019 r. odbędzie się VI edycja Tygodnia Konstytucyjnego, organizowanego przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy. 

W ramach akcji odbywają się prowadzone przez prawników – praktyków lekcje o roli Konstytucji i konsekwencjach prawnych członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Wszystko po to, żeby pokazywać jak bardzo Konstytucja wpływa na codzienne sprawy każdego z nas.

Dotychczas zajęcia odbyły się w około 1700 szkołach, przeprowadziło je 2300 prawników i prawniczek, a skorzystało z nich blisko 170 tysięcy uczniów i uczennic z całej Polski.

Aby wziąć udział w Tygodniu Konstytucyjnym wystarczy wypełnić formularz kontaktowy

Zgłoszenia przyjmujemy do 22 października:

➡️ Formularz zgłoszeniowy dla prawników:
goo.gl/KQPNCf

Patronat Honorowy nad Tygodniem Konstytucyjnym objął Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar.

Nadzór merytoryczny nad programem sprawuje prof. Ewa Łętowska i prof. Marcin Matczak.

W pracę nad materiałami dydaktycznymi włączyło się POLIS Stowarzyszenie Młodych Dziennikarzy oraz Koło Naukowe Prawa Konstytucyjnego Legislator, działające przy Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Opublikowano:: 19.09.2019
Zaproszenie na Otwarte Mistrzostwa Radców Prawnych w Koszykówce.

Szanowni Państwo.

W imieniu Przewodniczącego Komisji ds. Sportu i Turystyki  OIRP w Katowicach r.pr. Piotra Zarzeckiego w załączeniu przesyłamy zaproszenie do udziału w I Otwartych Mistrzostwach Polski Radców Prawnych w Koszykówce

Strony