tel. (56) 622-89-17
fax. (56) 657-00-55

ul. Chełmińska 16
87-100 Toruń

poniedziałek - piątek
8:00-16:00

logo KIRP

Strona główna >> Aktualności archiwum

Aktualności archiwum

Opublikowano:: 17.01.2019
Wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni

Serdecznie zapraszamy Koleżanki i Kolegów Radców Prawnych oraz Aplikantów Radcowskich wraz z osobami towarzyszącymi na wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni w dniu 13 kwietnia 2019 r. na spektakl "Cud albo  Krakowiaki i Górale”.

Spektakl rozpocznie się o godz. 19:00

Wyjazd o godz. 15.30 z Placu Św. Katarzyny, powrót do godz. 24:00.

Cena biletu z przejazdem kalkulowana dla 45 osób - wynosi 115 zł , a w przypadku emerytów uczniów i studentów-85 zł 

W związku z koniecznością potwierdzenia rezerwacji i wpłacenia ceny za bilety do Teatru, zgłoszenia chętnych przyjmowane są z wpłatą na konto Izby do dnia 05.02.2019 r.

BANK MILLENNIUM SA 58 1160 2202 0000 0000 5530 4407

Zgłoszeń należy dokonywać w Izbie osobiście, telefonicznie lub mailowo, tel. 0 56 622 89 17 e-mail:oirp@torun.oirp.pl

Liczba miejsc ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszenia z dokonaną wpłatą.

Uwaga! w przypadku nie zabrania ze sobą na spektakl legitymacji emeryckiej, uczniowskiej lub studenckiej konieczna będzie dopłata do ceny biletu normalnego.

Serdecznie zapraszamy!

Opublikowano:: 16.01.2019
Międzynarodowy program edukacyjny ERA - EU litigation for lawyers

W ramach międzynarodowego programu edukacyjnego kierowanego m.in. do radców prawnych, którego głównym organizatorem jest Akademia Prawa Europejskiego ERA, ogłaszamy nabór na dwudniowe seminarium nt. postępowań przed organami UE („EU litigation for lawyers – Litigating EU Law. Proceeding before the Court of Justice of the EU - CJEU, visit to the CJEU”) w Trewirze i Luksemburgu.

Obecnie prowadzony jest nabór na wyjazd na seminarium w terminie 3-4 kwietnia 2019 r. – z ramienia Krajowej Rady Radców Prawnych na to seminarium dostępne są trzy miejsca dla radczyń lub radców prawnych (zgłoszenia można przesyłać do niedzieli 3 lutego 2019 r. do godz. 24.00). Uczestnicy zostaną wyłonieni w drodze losowania.

Udział w programie wiąże się z opłatą z tytułu uczestnictwa w wysokości 240 euro ponoszoną przez uczestnika, która jest niższa niż opłata standardowa. Jednocześnie uczestnik otrzyma dofinansowanie m.in. kosztów podróży (do 350 euro) i noclegu zgodnie z zasadami określonymi przez ERA. Program jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Językiem seminariów jest język angielski.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej KIRP: http://kirp.pl/zapisy-na-dwudniowe-seminaria-akademii-prawa-europejskiego-era-nt-postepowan-przed-organami-ue/

Zgłoszenia przyjmowane są jedynie poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej KIRP oraz bezpośrednio pod następującym linkiem: http://era.badanie.net/ do niedzieli 3.02.2019 r. do godz. 24.00.

Z kolei informacja o seminarium na stronie ERA dostępna jest również tutaj: http://www.era-comm.eu/EU_litigation_for_Lawyers/index.html

W załączeniu przekazujemy także szczegółowy program seminarium wraz z warunkami finasowania.

 

Opublikowano:: 15.01.2019
Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. "O DOBRE PRAWO DLA UBEZPIECZEŃ"

Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. „O DOBRE PRAWO DLA UBEZPIECZEŃ”, której przesłaniem jest uczczenie Jubileuszu Prof. dr hab. Eugeniusza Kowalewskiego, Kierownika Katedry Prawa Ubezpieczeniowego UMK.

Program Konferencji obejmuje prezentację dorobku i osiągnięć Prof. E. Kowalewskiego oraz wręczenie Księgi Jubileuszowej pt. „O dobre prawo dla ubezpieczeń”. W sesji naukowej na temat aspektów prawnych dystrybucji ubezpieczeń referaty wygłoszą  zarówno wybitni przedstawiciele nauki prawa, jak i znamienici praktycy ubezpieczeń.

Szczegóły znajdą Państwo w załączonym piśmie oraz na stronie www: 

https://www.law.umk.pl/kpu/konferencja-jubileuszowa/

Opublikowano:: 14.01.2019
III Mistrzostwa Polski Radców Prawnych i Aplikantów Radcowskich w Biegach Terenowych

Serdecznie zapraszamy Koleżanki i Kolegów do udziału w III Mistrzostwach Polski Radców Prawnych i Aplikantów  Radcowskich w Biegach Terenowych.
Zawody odbędą się 16 lutego 2019 r. w przepięknych lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w ramach znanej w całej Polsce imprezy biegowej Trójmiejski Ultra Trail (TUT).
Szczegółowe informacje znajdują się w załączonym komunikacie.

Opublikowano:: 10.01.2019
Nieodpłatne porady radców prawnych i aplikantów radcowskich - styczeń 2019 r.

Nieodpłatne porady radców prawnych i aplikantów radcowskich - styczeń 2019 r.

- w dniu 08 stycznia 2019 r. - w Parafii p.w. św. Antoniego na Wrzosach od godz.18.30

- w dniu 21 stycznia 2019 r. - w parafii pw. Miłosierdzia Bożego i św. Siostry Faustyny Kowalskiej od godz. 19:00 do 20:00

Opublikowano:: 3.01.2019
139 konferencja podatkowa "Ordynacja podatkowa - wybrane zagadnienia"

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do udziału w 139 konferencji podatkowej " Ordynacja podatkowa – wybrane zagadnienia", organizowanej przez Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych UŁ., która odbędzie się 14 stycznia 2019 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Kopcińskiego 8/12, w Sali Rady Wydziału (0.14)

W załączniku formularz zgłoszeniowy oraz program  konferencji.

Opublikowano:: 3.01.2019
Turnusy rehabilitacyjne dla Radców Prawnych Seniorów

Przypominamy, że na stronie Krajowej Izby Radców Prawnych w zakładce Dla Seniorów zostały zamieszczone informacje dotyczące kolejnych Turnusów rehabilitacyjnych dla Seniorów w 2019 r.:

1. Ogólnopolski Turnus sanatoryjny dla radców prawnych seniorów w Busku - Zdroju –  w 21 Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo – Rehabilitacyjnym,

Termin: 14 kwietnia – 27 kwietnia 2019 r.

Złożenie wniosków w biurze OIRP w Toruniu do dnia 24 stycznia 2019 r !!!

 

2. Ogólnopolski turnus sanatoryjny  dla radców prawnych seniorów w Krynicy Zdroju – w Ośrodku Sanatoryjno – Wypoczynkowym „LWIGRÓD”,

Termin: 04 sierpnia  –  18 sierpnia 2019 r.

Złożenie wniosków w biurze OIRP w Toruniu do dnia 7 czerwca  2019 r.

 

3. Ogólnopolski Turnus sanatoryjny dla radców prawnych seniorów w Kołobrzegu – w Sanatorium Uzdrowiskowym „LECH”,

Termin: 07 września – 21 września 2019 r.

Złożenie wniosków w biurze OIRP w Toruniu do dnia 8 sierpnia  2019 r.

 

Dokumenty do pobrania dostępne są w załączniku oraz na stornie internetowej KIRP w następującej lokalizacji: http://kirp.pl/dla-seniorow/formularz-sanatorium/

Formularze zgłoszeniowe można pobrać także w biurze OIRP w Toruniu.

 

Wnioski wraz z załącznikami dotyczące turnusów w Kołobrzegu i Krynicy-Zdroju zostaną udostępnione w terminie późniejszym.

Wnioski dotyczące turnusu w Busku - Zdroju wraz załącznikami należy składać w siedzibie Izby do dnia 24 stycznia 2019 r.

Opublikowano:: 2.01.2019
V Narciarski Puchar Lekarzy, Farmaceutów i Radców Prawnych

Szanowni Państwo,

Śląska Izba Lekarska, Śląska Izba Aptekarska i Okręgowa Izba Radców Prawnych w Katowicach mają przyjemność zaprosić lekarzy, farmaceutów i prawników wszystkich profesji do wzięcia udziału w:

SKIM&L CUP 2019 - V Narciarskim Pucharze Polski Lekarzy, Radców Prawnych i Farmaceutów,  który odbędzie się w dniach od  25 stycznia -27 stycznia  2019 r. w Szczawnicy.

W ramach zawodów przewiduje się poniższe konkurencje  - slalom  i  slalom gigant. 

Drugiego dnia odbędzie się konferencja naukowa Medycyna –Sport –Prawo.

Regulamin zawodów oraz ich harmonogram umieszczone zostaną na stronach samorządowych oraz  w hotelu.

Liczba uczestników jest ograniczona, o udziale w zawodach decyduje kolejność zgłoszeń potwierdzona dokonaną wpłatą. W razie dużej ilości zgłoszeń organizator utworzy listę rezerwową. W zależności od ilości uczestników w poszczególnych kategoriach organizator dopuszcza zmiany w regulaminie zawodów (co do kategorii wiekowych i dyscyplin).

Wszystkich przedstawicieli wolnych zawodów zainteresowanych udziałem w SKIM&L CUP 2019 prosimy o przesyłanie zgłoszeń  za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie:

 http://www.skimil.pl

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy kierować zapytania mailowe pod poniższe adresy:

Lekarze:   mariuszsmolik@gmail.com, piotrzagorski@yahoo.com  

Farmaceuci: piotr.brukiewicz@wp.pl 

Prawnicy: pzarzecki@kancelariazarzecki.pl

Szczegółowe informacje na temat zawodów będą zamieszczane na stronach internetowych Śląskiej Izby Lekarskiej, Śląskiej Izby Aptekarskiej oraz Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach

Wszystkich sympatyków zimowych sportów zachęcamy do udziału w SKIM&L CUP 2019. Śnieg gwarantowany –jak zawsze  w  Szczawnicy.

Serdecznie zapraszamy

Komitet Organizacyjny

 SKIM&L CUP 2019

Opublikowano:: 27.12.2018
Raport Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka w ramach projektu "Inside Police Custody"

Raport Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka powstały w ramach projektu "Inside Police Custody". Dotyczy on realizacji praw procesowych osób zatrzymanych na posterunkach Policji, ze szczególnym uwzględnieniem praw wynikających wprost z dyrektyw przyjętych przez Unię Europejską.

 

Opublikowano:: 19.12.2018
Konkurs "Kancelaria Przyszłości" - przedłużony termin zgłoszeń

Szanowni Państwo,

w imieniu OIRP we Wrocławiu uprzejmie informujemy o przedłużeniu do dnia 4 marca br. terminu nadsyłania prezentacji na Ogólnopolski Konkurs "Kancelaria Przyszłości”, a także zmianie terminu finału konkursu na dzień 12 kwietnia 2019 r. !!!

Wydarzenie organizowane jest przez OIRP we Wrocławiu wspólnie z Federacją Adwokatur Europejskich (FBE)

Zapraszamy wszystkich aplikantów radcowskich i adwokackich,  studentów prawa 4. i 5. roku oraz radców prawnych i adwokatów, którzy nie ukończyli 35. roku życia do udziału w konkursie. Mogą wziąć w nim udział zarówno osoby indywidualne jak i drużyny, które przygotują i prześlą prezentację w formacie Power Point na temat "Kancelarii Przyszłości" do dnia 4 marca 2019r.

FINAŁ KONKURSU nastąpi przed międzynarodowym jury w dniu 12 kwietnia 2019 r. w siedzibie OIRP we Wrocławiu. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody w tym udział w Kongresie Adwokatur Europejskich w Barcelonie, gdzie będzie miało miejsce wręczenie nagrody głównej w obecności kilkuset przedstawicieli zawodów prawniczych. W załączeniu znajduje się Regulamin Konkursu i formularz zgłoszeniowy.

Link do wydarzenia: https://oirp.wroclaw.pl/aktualnosci/850

Opublikowano:: 17.12.2018
Życzenia Bożonarodzeniowe

W imieniu członków Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Toruniu, pracowników Biura oraz własnym życzę Państwu zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

Niech magiczna moc Wigilijnego Wieczoru

przyniesie spokój i radość.

Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia

żyje własnym pięknem,

a Nowy Rok obdaruje pomyślnością i szczęściem.

Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia

spędzonych w rodzinnym gronie

oraz wiele zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań

Życzy

Dziekan Rady OIRP w Toruniu

Ryszard Wilmanowicz

Opublikowano:: 10.12.2018
Informacja

Szanowni Państwo,

Informujemy, iż dnia 24 grudnia 2018 r. (poniedziałek) biuro Okręgowej Izby Radców Prawnych  będzie nieczynne.

Opublikowano:: 6.12.2018
Ankieta Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do wypełnienia ankiety przygotowanej przez Helsińską Fundację Praw Człowieka dla prawników dotyczącą efektywności obowiązujących procedur w sprawach dotyczących przemocy w rodzinie. W szczególności Fundacja chce zbadać, czy zdaniem adwokatek i adwokatów oraz radczyń i radców prawnych obecne przepisy pozwalają na skuteczne odseparowanie sprawcy od  osoby doświadczającej przemocy i zapewnienie jej bezpieczeństwa. Ankieta wpisuje się w Kampanię „16 dni przeciw przemocy wobec kobiet”. 

Ankietę można wypełnić pod linkiem: https://www.surveymonkey.com/r/SQ9WWQG

Organizatorzy proszą o wypełnienie ankiety do 10 grudnia 2018 r.

 

Opublikowano:: 30.11.2018
Wycieczka do Rygi, Tallina i Helsinek 14-19 maja 2019 r

Serdecznie zapraszamy Koleżanki i Kolegów wraz z osobami towarzyszącymi do udziału w 6 - dniowej wycieczce do Rygi, Tallina i Helsinek  w dniach 14-19 maja 2019 r.

Cena:  1280 zł/os., + bilety wstępu

W cenie wycieczki: transport klimatyzowanym autokarem na trasie Toruń – Ryga-Tallin – Toruń, prom do Helsinek i z powrotem, 5 noclegów ze śniadaniami i obiadokolacjami, zestawy słuchawkowe audio guide, przewodnicy lokalni w wybranych miejscach , opieka pilota, ubezpieczenie KL i NNW.

Zapisy w siedzibie Izby osobiście, telefonicznie lub mailowo .

Zaliczkę w kwocie 200 zł należy uiścić na konto Izby w terminie do 22 grudnia 2018 r.

O udziale w imprezie decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje zamieszczamy w załączniku.

Opublikowano:: 30.11.2018
Bal Karnawałowy Radców Prawnych AD 2019

DZIEKAN I RADA OKRĘGOWEJ IZBY RADCÓW PRAWNYCH W TORUNIU

mają zaszczyt zaprosić Szanowne Koleżanki i Kolegów radców prawnych OIRP w Toruniu wraz z osobami towarzyszącymi na

 

Bal Karnawałowy Radców Prawnych AD 2019

 

który odbędzie się w dniu 22 lutego 2019 r. w Bistro&Restaurant Mio Piano adres: ul. Dworcowa 1 ( róg Kościuszki i Dworcowej) Toruń. 

 

Rozpoczęcie balu o godz. 20:00

 

Opłatę w wysokości 150 zł od radcy prawnego naszej Izby, 160 zł  dla radcy prawnego spoza OIRP w Toruniu i 180 zł od osoby towarzyszącej nie będącej radcą prawnym należy wnieść  na konto Izby (BANK MILLENNIUM SA  58 1160 2202 0000 0000 5530 4407) lub uiścić w siedzibie Izby do dnia 30 stycznia 2019 r.

 

Uczestnikom balu towarzyszyć będzie lubiany zespół

Strusie 4 z Rafałem Zwierzakiem Zielińskim

 

Cena nie obejmuje napojów alkoholowych, które uczestnicy zapewniają sobie we własnym zakresie.

 

Uwaga!!!

Wobec ograniczonej ilości miejsc o udziale w balu decyduje kolejność zgłoszenia wraz z dokonaną wpłatą.

 

Serdecznie zapraszamy

 

Ryszard Wilmanowicz

Dziekan OIRP w Toruniu

 

 

Strony