tel. (56) 622-89-17
fax. (56) 657-00-55

ul. Chełmińska 16
87-100 Toruń

poniedziałek - piątek
8:00-16:00

logo KIRP

Strona główna >> Blog >> Zaproszenie na "Ogólnopolską Konferencję Naukową" pt. Mediacje w sprawach rodzinnych.

Zaproszenie na "Ogólnopolską Konferencję Naukową" pt. Mediacje w sprawach rodzinnych.

Szanowni Państwo.

jesteśmy studentami prawa na Wydziale Prawa i Administracji UMK w Toruniu skupionymi w dwóch zaprzyjaźnionych kołach. Pierwsze z nich, Studenckie Koło Naukowe Prawa Cywilnego i Rodzinnego, działające przy Katedrze Prawa i Postępowania Cywilnego, skupia w sobie entuzjastów prawa cywilnego i rodzinnego. Drugie zaś, Studenckie Koło Naukowe Mediacji Akademickiej “Konsensus”,  zajmuje się tematyką mediacji.

Łącząc nasze wspólne zainteresowania, postanowiliśmy podjąć współpracę, w związku z czym dnia 20 listopada 2019 r. organizujemy pierwszą edycję Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. „Mediacje w sprawach rodzinnych”. Wydarzenie jest częścią obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji.

Celem naszej konferencji jest poszerzenie wiedzy o tematyce mediacyjnej w obszarze spraw związanych z prawem rodzinnym, a także podjęcie możliwie kompleksowej debaty naukowej w tym zakresie. Mediacja rodzinna jest jedną z metod wspierania rodziny, co jednocześnie nie wyklucza korzystania z pomocy innych ekspertów: psychoterapeutów, prawników, psychologów rozwojowych, a wręcz przeciwnie, daje szansę wzbogacenia wiedzy i umiejętności stron poprzez spojrzenie z perspektywy różnych profesji i filozofii myślenia o rodzinie i konflikcie. Mediator, wspierając strony poprzez stworzenie warunków efektywnego rozwiązywania problemu, dba by przyjęte rozwiązania były realistyczne, a więc mające szansę przetrwania próby czasu, przy jednoczesnej dbałości o potrzeby dzieci i rodziców. Włączanie mediacji do repertuaru działania sądów i ośrodków pomocy społecznej umożliwia zaoferowanie rodzinom i osobom indywidualnym szerokiego wachlarza środków radzenia sobie z konfliktami, dając szansę wyboru metody najlepszej na danym etapie zaawansowania sporu lub wobec określonych kwestii spornych. Dlatego też uznaliśmy, że temat jest niebywale ważny i wart przedyskutowania przez pryzmat jego interdyscyplinarnego charakteru.

Ze względu na fakt, że jest to przedsięwzięcie dużych rozmiarów i bardzo złożone, jako Studenckie Koła Naukowe poszukujemy darczyńców, którzy wesprą naszą Konferencję oraz kierujemy uprzejmą prośbę o objęcie naszego wydarzenia Patronatem, który niewątpliwie przyczyni się do nagłośnienia wydarzenia i sprawi, że jego prestiż wzrośnie. 

Oferujemy oczywiście informacje o udzielonym patronacie bądź pomoc w innej formie, jeżeli taka będzie wola Państwa, zarówno na stronie wydarzenia na Facebooku, jak również oznaczenie w drukowanym programie konferencji dla każdego prelegenta i uczestników biernych, a także wyświetlanie loga w przerwach między panelami (w kwestii ewentualnego użycia państwa loga prosimy uprzejmie o przesłanie oryginalnej grafiki w załączniku mailowym).

Byłoby nam bardzo miło, gdyby Państwo pozytywnie rozpatrzyli  naszą prośbę.

Bez względu na decyzję, oczywiście serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w Konferencji, ponieważ ekspercki głos publiczności będzie dla nas bezcenny.

W załączniku dołączamy oficjalną grafikę naszej konferencji.

Poniżej zaś zamieszczamy link do naszego wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/434836543713467/