tel. (56) 622-89-17
fax. (56) 657-00-55

ul. Chełmińska 16
87-100 Toruń

poniedziałek - piątek
8:00-16:00

logo KIRP

Strona główna >> Blog >> ZAPROSZENIE NA MSZĘ ŚW. ON-LINE W RAMACH ŚWIĘTA PRAWNIKÓW

ZAPROSZENIE NA MSZĘ ŚW. ON-LINE W RAMACH ŚWIĘTA PRAWNIKÓW

Szanowni Państwo

 

Ars Legis – Stowarzyszenie im. Św. Ivo Helory – Patrona Prawników zaprasza wszystkich radców prawnych na obchody tegorocznego Święta Prawników w postaci corocznej Mszy św. o światło Ducha św. dla polityków i prawników.

 

Msza Święta zostanie odprawiona przez o. bp. dr Damiana Muskusa OFM – biskupa pomocniczego Archidiecezji Krakowskiej, w Kolegiacie Św. Anny w Krakowie, w sobotę 16.05.2020 r. o godzinie 19.30.

 

Transmisja na żywo Mszy św. będzie miała miejsce na stronie arslegis.org.pl

 

W ramach Mszy Św. przewidziana jest procesja prawników w togach, a po liturgii odśpiewanie litanii do św. Ivo Helory oraz uczczenie relikwii Patrona Prawników, które zostały sprowadzone do krakowskiej kolegiaty św. Anny 10 lat temu.

 

Niestety, z uwagi na szerzącą się epidemię COVID-19, Stowarzyszenie zmuszone zostało do odwołania tradycyjnej debaty w Collegium Maius. Natomiast celebracja liturgii on-line może być okazją dla duchowego wsparcia dla wszystkich tworzących oraz stosujących prawo, którzy tak bardzo go potrzebują w tym wyjątkowym oraz trudnym z wielu względów czasie.

 

Wydarzenie jest współorganizowane przez Duszpasterstwo Prawników Archidiecezji Krakowskiej, objęte jest patronatem wszystkich krakowskich korporacji prawniczych, a także Naczelnej Rady Adwokackiej, Krajowej Rady Notarialnej oraz Krajowej Rady Komorniczej, jak również Krajowego Duszpasterstwa Prawników.

 

Bardzo prosimy o rozesłanie niniejszej informacji wraz z załączonym zaproszeniem do wszystkich radców prawnych i aplikantów radcowskich skupionych w Państwa Izbie, którzy mogliby być zainteresowani uczestnictwem w tym wydarzeniu.

 

(-) r.pr. k.d.r. Karol Tatara
Prezes Ars Legis – Stowarzyszenia
im. św. Ivo Helory – Patrona Prawników

(-) r.pr. Maciej Drogoń
Skarbnik Ars Legis – Stowarzyszenia
im. św. Ivo Helory – Patrona Prawników