tel. (56) 622-89-17
fax. (56) 657-00-55

ul. Chełmińska 16
87-100 Toruń

poniedziałek - piątek
8:00-16:00

logo KIRP

Strona główna >> Blog >> Zaproszenie na kujawsko-pomorski Piknik Zawodowy dla dzieci i młodzieży z pieczy zastępczej - 15.06.2019 Arena w Toruniu.

Zaproszenie na kujawsko-pomorski Piknik Zawodowy dla dzieci i młodzieży z pieczy zastępczej - 15.06.2019 Arena w Toruniu.

Szanowne Koleżanki i Koledzy Radcowie Prawni,

w związku z podjęciem przez Prezydium Rady OIRP  w Toruniu decyzji w przedmiocie wsparcia przedsięwzięcia organizowanego przez Fundację Program Pomocy Pierwsza Praca oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu zwracamy się do Państwa z prośbą o zgłaszanie się drogą elektroniczną na adres: joanna.giralt@f4xp.pl lub orip@torun.oirp.pl do dnia 10 czerwca 2019 r. do Strefy Poradnictwa Prawnego, –tj. udzielania bezpłatnych porad prawnych z zakresu prawa rodzinnego oraz prawa pracy dla wychowanków pieczy zastępczej.

Czwarty w Polsce Wojewódzki Piknik Zawodowy dla dzieci i młodzieży z domów dziecka i rodzin zastępczych z całego województwa kujawsko-pomorskiego odbędzie się 15.06.2019 na Arenie w Toruniu od 11:00 do 15:00. Planowana ilość uczestników – 1 tysiąc!

Ogólnopolski Program Pomocy Pierwsza Praca ma za zadanie aktywizować zawodowo młodzież opuszczającą pieczę zastępczą w całym kraju. To nowa i innowacyjna inicjatywa społeczna wychodząca od świata biznesu do tej młodzieży – pierwsza tego typu w Europie – z czego jesteśmy bardzo dumni!

Program zakłada:

- skuteczna i długofalową pomoc w podjęciu pracy w swoim wymarzonym zawodzie tej młodzieży

- połączenie biznesu w długofalową pomoc CSR dla tej młodzieży;

-  wsparcie administracji publicznej w procesie usamodzielniania się tej młodzieży;

- wsparcie finansowe organizacji pozarządowych działających na rzecz tej młodzieży;

- zaangażowanie branż i grup zawodowych w wsparcie tej młodzieży w pracy w danej branży.

Gorąco zachęcamy do udziału w akcji!!!

W załączeniu - zaproszenie na piknik.

Łączę pozdrowienia

Wicedziekan Rady OIRP w Toruniu

dr Dorota Sylwestrzak